Jak doma udržovat čistý vzduch?

Jak doma udržovat čistý vzduch?

Čistička vzduchu je výborný pomocník, není ale samospásná. Abyste se doma znečištěnému vzduchu vyhnuli tím nejširším obloukem, doporučujeme držet se následujících pravidel.

  • Odstraňte všechny lapače nečistot. Koberce nebo přehozy bývají často semeništěm bakterií a prachových roztočů. To platí i pro povlečení, který byste měli pravidelně měnit minimálně každé dva týdny. Pomoct může i chránič matrace.
  • Zásadní je také pravidelné vysávání a utírání prachu. Pokud jsou nečistoty pevně usazeny na nábytku a podlaze, ani sebelepší čistička vzduchu je odtud nedokáže dostat.
  • Pyl a další alergeny si nevědomky přinášíme z venku na oblečení, vlasech a kůži. Po příchodu domů je proto dobré oblečení ihned vyprat a dát si sprchu. Tím zabráníte dalšímu šíření alergenů u vás doma. Pravidelnou hygienu je dobré poskytnout i vašim mazlíčkům.
  • Pobyt venku je dobré omezit na nutné minimum. A když už ven musíte, zkuste to raději po dešti, kdy je alergenů ve vzduchu výrazně nižší koncentrace.
  • Vyhněte se zaprášenému prostředí - úklid sklepa nebo půdy přenechejte někomu jinému.
  • Vyvětrat je dobré nejlépe ráno a během dopoledne. Nejlepším způsobem je větrat přes vedlejší místnost.

Pokud se vám článek líbil a hledáte další informace a aktuality o kvalitním vzduchu, podívejte se na náš blog nebo sledujte Airbi na FacebookuInstagramu nebo Youtube.

O Airbi
Airbi je česká rodinná firma s více jak dvacetiletou historií, která nabízí dlouhodobé řešení, jak se obklopit zdravým vzduchem každý den, každou minutu. Přístroje vyvíjíme tak, aby byly cenově dostupné pro všechny a vytvářely oázu zdravého vzduchu kdekoliv a kdykoliv ji potřebujete. Jsou tak vhodné do kanceláří i domácností, prostě všude tam, kde trávíte hodně času a chcete při tom zdravě dýchat. Protože každý nádech se počítá.

Další novinky