Nečistoty, které zachytí čistička vzduchu: #2 Pachy a nebezpečné plyny

Nečistoty, které zachytí čistička vzduchu: #2 Pachy a nebezpečné plyny

Všichni chceme dýchat čistý a svěží vzduch, ale bohužel mnoho vnitřních prostor je plných znečišťujících pachů a plynů, které mohou být škodlivé pro naše zdraví. Existuje mnoho zdrojů znečištění vzduchu v interiéru, od výparů z vaření po cigaretový kouř, od pachů domácích zvířat po chemické výpary. Dobrou zprávou je, že čistička vzduchu s patřičnou výbavou může pomoci odstranit tyto znečišťující látky ze vzduchu a zlepšit kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti nebo kanceláři.

V prvním díle našeho miniseriálu jsme podrobně popsali nebezpečí spojená s prachem. V tomto článku se blíže podíváme na některé z nejčastějších znečišťujících pachů a plynů v interiéru a na to, jak může od nich může pomoci čistička vzduchu.

Pomůže aktivní uhlí

Nejfektivnějším způsobem odstranění pachů a plynů ze vzduchu je využití filtračních systémů s uhlíkovými filtry. Tyto filtry fungují tak, že zachytávají pachy a plyny pomocí aktivní uhlíkové vrstvy. Aktivní uhlík je speciální materiál, který je zpracován tak, aby měl velkou plochu a velmi malé póry, což umožňuje zachycení malých částic znečištění (plyny, chemikálie, pachy, kouř...) na povrchu uhlíků pomocí principu adsorpce. Jakmile k zachycení dojde, jsou částice odstraněny z ovzduší a čistý vzduch je poté vypouštěn zpět do místnosti.


Částice aktivního uhlí

Uhlíkové filtry jsou velmi účinné při zachycování a odstraňování různých druhů zápachů, jako jsou zápachy z kuchyně, zvířecí pachy, zápachy z tabákového kouře a další. Skvěle ale fungují i při zachycování a odstraňování plynných látek, jako jsou formaldehyd, benzen, toluen a další. Tyto látky mohou být velmi škodlivé pro lidské zdraví a mohou způsobit různé zdravotní problémy. To znamená, že uhlíkové filtry mohou být velmi užitečné nejen pro lidi, kteří trpí alergiemi nebo mají citlivou nosní sliznici, ale také pro jedince s dýchacími nebo jinými obtížemi.


Uhlíkový filtr

S čím si čistička poradí?

Hlavní typy plynů a pachů, které čistička vzduchu s uhlíkovým filtrem dokáže zachytit, jsou:

  1. Těkavé organické látky (VOC) - Tyto plyny jsou způsobeny mnoha faktory, jako jsou kouření, kuchyňské pachy, chemické znečištění a parfémové vůně. Uhlíkový filtr zachytí VOCs a neutralizuje je, což zlepší kvalitu ovzduší.

  2. Tabákový kouř - Uhlíkový filtr je velmi účinný při zachytávání zápachu z cigaretového kouře. Filtr dokáže zachytit i škodlivé látky, jako jsou karcinogeny a toxické látky v tabákovém kouři.

  3. Kuchyňské pachy - Uhlíkový filtr dokáže zachytit pachy z vaření, smažení a pečení. Kuchyňské pachy způsobují, že se ovzduší stává nezdravým a znečištěným.

  4. Plyny z výfukových plynů a exhalace - Uhlíkový filtr dokáže zachytit plyny z exhalací z průmyslových zdrojů a výfukových plynů z dopravních prostředků. Tyto plyny jsou zdrojem znečištění ovzduší a mohou mít negativní vliv na lidské zdraví.

  5. Pachy z domácích zvířat - Uhlíkový filtr dokáže zachytit pachy z domácích zvířat a neutralizuje je. Filtr dokáže také zachytit alergeny, jako jsou lupiny, peří a srst, což zlepšuje kvalitu ovzduší v domácnost.

  6. Pachy v domácnosti - Zpocené oblečení, hovínko v plence, čerstvě nalakované nehty... je toho dost, co nám může doma otrávit vzduch.

Doma i v kanceláři

Z výše uvedeného plyne, že nebezpečné pachy a těkavé plyny mohou představovat významnou hrozbu pro naše zdraví a pohodu, zejména pokud jsou přítomny ve vzduchu, který dýcháme. Čističky vzduchu však nabízejí spolehlivé řešení, jak tyto škodliviny zmírnit tím, že je ze vzduchu odstraní. Použití čističek vzduchu s uhlíkovými filtry, HEPA filtry a dalšími pokročilými technologiemi může účinně zachytit a odstranit nebezpečné pachy a těkavé plyny a zajistit bezpečnější a zdravější vnitřní prostředí.

Čističky vzduchu jsou navíc univerzální zařízení, která lze použít v různých prostředích, jako jsou domácnosti, kanceláře, nemocnice a průmyslové podniky. S rostoucím povědomím o důležitosti kvality vzduchu v interiéru může investice do čističky vzduchu pomoci chránit zdraví osob a podpořit bezpečnější a pohodlnější životní a pracovní prostředí.

Pokud se vám článek líbil a hledáte další informace a aktuality o kvalitním vzduchu, podívejte se na náš blog nebo sledujte Airbi na FacebookuInstagramu nebo Youtube.

O Airbi
Airbi je česká rodinná firma s více jak dvacetiletou historií, která nabízí dlouhodobé řešení, jak se obklopit zdravým vzduchem každý den, každou minutu. Přístroje vyvíjíme tak, aby byly cenově dostupné pro všechny a vytvářely oázu zdravého vzduchu kdekoliv a kdykoliv ji potřebujete. Jsou tak vhodné do kanceláří i domácností, prostě všude tam, kde trávíte hodně času a chcete při tom zdravě dýchat. Protože každý nádech se počítá.

Další novinky