Jak využít čističku vzduchu naplno?

Jak využít čističku vzduchu naplno?

Rozhodli jste se pořídit si čističku vzduchu? Dobrý nápad, než ale začnete vybírat konkrétní model, je dobré si rozmyslet, jak budete čističku používat a kam ji umístíte. Právě to z velké části rozhoduje o tom, kolik čistého vzduchu vám nový parťák přinese. Přinášíme proto několik praktických tipů, abyste z vaší čističky vzduchu vymačkali co nejvíc.

1. Po stopách mazlíčků

Jste alergičtí na zvířecí chlupy, ale přesto je vaše touha mít doma psa nebo kočku silnější? V tom případě vystopujte, kde se váš mazlíček vyskytuje nejčastěji a čističku umístěte poblíž. Čím blíže umístíte čističku zdroji problému (i když roztomilému), tím rychleji jej vyřešíte. A nebojte, z vlastní zkušenosti víme, že na čističku si zvířata zvyknou cobydup.

2. Štít proti alergenům

Čistička se dá skvěle využít jako štít proti alergenům. Pokud např. nechcete, aby do dětského pokoje vnikal prach, umístěte čističku zvenku ke vstupu do ložnice. Stačí ji nasměrovat tak, aby vstup vzduchu směřoval ven od ložnice. Tím nečistoty zastaví dřív, než se vůbec pokusí vniknout dovnitř.

3. Vzduch musí proudit

Další jednoduché pravidlo zní: čím víc v prostoru, tím líp. Spousta lidí šoupne čističku do rohu místnosti, aby co nejméně překážela a nebyla na očích. Chyba! Aby čistička naplnila svůj potenciál, potřebuje dostatečný prostor kolem sebe. Samozřejmě neříkáme, že z ní musíte udělat středobod obýváku, ale je hloupost „uklidit“ ji za gauč nebo těsně k oknu. To ji můžete zrovna tak nechat odpojenou ve sklepě.

4. Zapnutá čistička = zavřená okna

„Pomůžu čističce tím a pustím dovnitř čerstvý vzduch zvenku.“ Věřte, že tohle je mýtus, otevřením okna jen sabotujete tvrdou práci, kterou už čistička v místnosti oddřela. Částice prachu a pyl totiž neustále čekají na svou šanci a jakmile ji dostanou, neomylně si najdou právě váš domov. Proto vždy, když čistíte vzduch, zavřete v místnosti okna i dveře a nechte čističku dělat svou práci.

5. Hodina je minimum

Vždy samozřejmě záleží na velikosti místnosti a výkonu samotného přístroje, ale obecně doporučujeme nechat čističku v provozu vždy aspoň hodinu v kuse. Tím zajistíte, že vzduch se v pokoji přefiltruje aspoň 3-4krát a drtivá většina prachových částic, pylu, bakterií, virů a plísní zůstane uzamčena ve filtračním systému čističky.

6. Měňte filtry, měňte filtry, měňte filtry

Životnost vyměnitelných filtrů v čističce je zpravidla 6-12 měsíců, záleží na tom, jak je vzduch znečištěný a jak často čistička jede. Pokud filtry necháte je v provozu třeba dvakrát tak dlouho, ušetříte sice nějakou tu korunu, ale podvedete jen sami sebe. Filtry totiž mají určitou kapacitu a pokud se zaplní, přestávají nečistoty zachycovat. A vy je pak vdechujete.

U čističek vzduchu Airbi najdete počítadlo hodin provozu, takže jakmile se blíží limit životnosti filtrů, dostanete ihned echo.

 

Tak, to jsou naše tipy, jak využívat čističku vzduchu naplno. Pokud byste chtěli poradit s výběrem, ozvěte se nám a rádi poradíme s výběrem přístroje přesně pro vás.

 

Pokud se vám článek líbil a hledáte další informace a aktuality o kvalitním vzduchu, podívejte se na náš blog nebo sledujte Airbi na FacebookuInstagramu nebo Youtube.

O Airbi
Airbi je česká rodinná firma s více jak dvacetiletou historií, která nabízí dlouhodobé řešení, jak se obklopit zdravým vzduchem každý den, každou minutu. Přístroje vyvíjíme tak, aby byly cenově dostupné pro všechny a vytvářely oázu zdravého vzduchu kdekoliv a kdykoliv ji potřebujete. Jsou tak vhodné do kanceláří i domácností, prostě všude tam, kde trávíte hodně času a chcete při tom zdravě dýchat. Protože každý nádech se počítá.

Další novinky