Péče o tělo

Bolavé svaly a klouby nebo zablokovaná záda. Nemoci pohybové soustavy jsou u nás na druhém místě žebříčku příčin pracovní neschopnosti. Faktorů, které na ně mají vliv, je celá řada - od nevhodné pohybové aktivity a úrazů, přes špatný životní styl a sedavý způsob života až po ploché nohy nebo nadváhu. Většinu z nich je naštěstí možné vyřešit odstraněním škodlivých návyků a zapojením zdravého pohybu a péče o naše tělo.

Jak na bolavé tělo?

Chronické nebo akutní problémy?

Chronické nebo akutní problémy?

Problémy s pohybovým ústrojím mohou být buď akutní nebo chronické. O akutní problémy jde v případě, že nás netrápí déle než 2 měsíce a většinou jsou spojené s nadměrnou aktivitou, poškozením tkání nebo namožením svalů. Naproti tomu chronické bolesti trvají alespoň 4 měsíce a jejich hlavní příčinou je nevhodný způsob pohybu nebo stres

U obou typů je možné bolestem předcházet zdravým pohybem spojeným s kompenzačním cvičením a pravidelnými masážemi.

 

upload/temata/obrazky-obsah/masaz.jpg

S čím pomůže masáž?

Otázkou spíš je, s čím nepomůže. Masáž je technika, která se používá už 3000 let na různé zdravotní problémy. Nejčastěji pomáhá díky zvýšené cirkulaci krve v těle právě s uvolněním svalů a celého pohybového systému, velmi pozitivní vliv má i na psychiku, stav pokožky nebo imunitní systém.

Více o účincích masáže

Vyhledejte nejbližšího prodejce

Prodejci a e-shopy