Zápach v interiéru

Člověk je schopen rozlišit až 10 000 různých pachů. Ne všechny pachy, které nás obklopují, jsou ale pro náš nos příjemné. Málokdo chce doma čichat zápach z odpadu, cigaretového kouře nebo odpadkového koše, příjemný často není ani odér z vaření nebo domácích zvířat, se kterými svůj domov sdílíme.

Jak na nežádoucí pachy?

Jak se zápachu v domě zbavit?

Jak se zápachu v domě zbavit?

Zápach v domácnosti je nezvaným hostem, kterého nechce doma nikdo. Těžko budete hledat problém, který dokáže narušit domácí pohodu tak jako smrad linoucí se z odpadového sifonu, připáleného mléka na sporáku nebo psa, který se při procházce vyválel v největší louži široko daleko.

Pokud v boji se zápachem nepomáhá soda, ocet ani ty nejsilnější čistící prostředky, můžete zkusit zápach přebít pomocí aromaterapie. Ani tam ale nejsou účinky zaručeny, často totiž vznikne podivná směsice vůně a zápachu, které se budete zbavovat o to hůř.

Co ale funguje stoprocentně, jsou čističky vzduchu s filtrem s aktivním uhlím. Částečky uhlíku umí zachytit a udržet pachy a plyny, které by se jinak ve vzduchu točily pořád dokola a otravovaly vás ještě dlouho poté.

Metody boje se zápachem

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je materiál vyrobený hlavně z kokosových skořápek a dřeva. Tyto suroviny jsou zahřívány na vysokou teplotu, což vede k jejich zuhelnatění. Aktivní uhlí je velmi lehký materiál s obrovským vnitřním povrchem, má v sobě totiž spoustu pórů různé velikosti. Díky tomu může na svém povrchu zachytit velké množství plynů a pachů.

Pro představu - jediná kávová lžička aktivního uhlí představuje vnitřní povrch rovnající se velikosti fotbalového hřiště.


Častý úklid

Na boj se zápachem můžete nasadit i osvědčené úklidové metody. Účinné často bývá pravidelné čištění povrchů za pomocí jedlé sody a octu nebo citronu. Stejně tak můžete častěji koupat vašeho pejska. Připravte se ale na to, že může protestovat. :)

Je dobré počítat s tím, že úklidová opatření pomohou vždy jen krátkodobě a navíc vám seberou spoustu volného času.

Vůně je víc než zápach

Taky můžete zkusit zápach přebít vůní. Naplňte domov čerstvě nařezanými květinami nebo použijte aroma difuzér s oblíbeným olejíčkem. Pozor ale, abyste to s ním nepřehnali a nenadělali víc škody než užitku. Není totiž nad intenzivní kombinaci hřebíčku a zápachu z odpadu.

Vyhledejte nejbližšího prodejce

Prodejci a e-shopy