Ventilátory

Hledáte ventilátor za rozumnou cenu? Kvalitní a osvědčené ventilátory Airbi jsou žádaným pomocníkem do horkem roztopené místnosti.

PRODUKTZEPHYRBLADECOOL
Typ ventilátorusloupovýstolnístolní
Obrázek

VLASTNOSTIZEPHYRBLADECOOL
OscilaceANOANONE
Nastavitelný sklon směru (vertikálně)NEANOANO
Počet rychlostí3plynule nastavitelnýplynule nastavitelný
Pracovní režimymanuální/noční/
přírodní/ECO
manuálnímanuální
Duální směr proudění vzduchuANONENE
Dálkové ovládáníANONENE
Časovač provozuANONENE
TECHNICKÉ ÚDAJEZEPHYRBLADECOOL
Příkon45 W4 W3 W
Hlučnost (max.)55 dB45 dB45 dB
Typ napájeníze sítědobíjecí bateriedobíjecí baterie
Rozměry (š x h x v)280 x 280 x 968 mm170 x 136 x 221 mm169 x 143 x 88 mm
Hmotnost (kg)4,8 kg436 g335 g

Jaký typ ventilátoru vybrat?

1.

Lopatkové ventilátory

Jak už z názvu vyplývá, srdcem takového ventilátoru je vrtule schovaná za bezpečnostní mřížkou. Vrtule má většinou tři až šest lopatek a s jejich velikostí roste také výkon větráku. Je ale potřeba brát v potaz, že s rozměrem lopatek úměrně roste i hlučnost přístroje. Vrtulové ventilátory jsou vhodné na stůl nebo na podlahu a jejich průměr se pohybuje mezi 10 - 50 cm.

2.

Sloupové ventilátory

Sloupové ventilátory mají tvar vysokých pilířů. Větráky tohoto typu nemají vrtuli, místo ní rozhání vzduch vertikální otáčivá mřížka. Jejím velkým plusem je podstatně nižší hlučnost při srovnání se stejně výkonným vrtulovým větrákem. Sloupové ventilátory se díky svému tvaru vejdou i do menších domácností, na podlaze zaberou opravdu minimum místa.

3.

Stropní ventilátory

Protože jsou umístěny u stropu, nezabírají cenné místo na podlaze, které můžete využít jinak. Některé navíc mají kromě letního i zimní režim, kdy se změní směr točení lopatek a stoupající teplý vzduch vrací zpět dolů k podlaze. Tím dokáže ušetřit až 30 % energie na vytápění. Odradit ale může vyšší pořizovací cena a hlučnější provoz.

Jak správně používat ventilátor?

Jak správně používat ventilátor?

Proud vzduchu, který ventilátor vytváří, by měl vždy směřovat do prostoru nebo proti zdi, od které se odrazí a rozptýlí dál do místnosti. Nikdy byste neměli směřovat ventilátor přímo na sebe nebo na své domácí mazlíčky. V takovém případě totiž hrozí blokády zad, prochladnutí nebo různé tělní záněty. Pozor také na vysychání očí a vniknutí případných nečistot.

Vyhledejte nejbližšího prodejce

Prodejci a e-shopy