Suchý vzduch

Příjemné prostředí v bytech a kancelářích je závislé zejména na teplotě vzduchu a jeho vlhkosti. Doporučená relativní vlhkost je 40 až 60 %. V zimním období však klesá relativní vlhkost vzduchu i pod 20 %, což je srovnatelné s vlhkostí na poušti.

Jak na suchý vzduch?

V čem suchý vzduch škodí?

V čem suchý vzduch škodí?

Co vlastně nízká hodnota vlhkosti vzduchu způsobuje? Částice prachu, bakterie, viry, výkaly roztočů, které jsou za normálního stavu zachycovány nosní sliznicí a vydechovány zpět, se vinou suchého vzduchu, který snižuje přirozenou obranyschopnost, dostávají až do plic. 

Dochází tak k přetěžování imunitního systému a kvůli vysychání sliznic také narušení přirozené obranné bariéry těla. Tím se zbytečně vystavujeme riziku infekce a různých onemocnění.

Metody zvlhčení vzduchu

Studený odpar

Tento způsob vychází z přirozeného principu vypařování vody v přírodě. Filtrační papír nasákne vodu a ventilátor se používá ke směrování proudu suchého vzduchu přes tyto filtry.

Ultrazvuk

Vibrující membrána (piezo) pomocí ultrazvukové technologie rozkládá vodu na mikrokapičky, které jsou následně pomocí ventilátoru rozptylovány do ovzduší, kde se odpařují. 

Tepelný odpar

Tento způsob vychází z přirozeného principu vypařování vody v přírodě. Filtrační papír nasákne vodu a ventilátor se používá ke směrování proudu suchého vzduchu přes tyto filtry.

upload/temata/obrazky-obsah/monitoring_klima.jpg

Nevíte jakou máte doma vlhkost?

Pokud si nejste jistí, jestli jsou vaše problémy způsobené nízkou vlhkostí vzduchu, určitě se vyplatí pořídit si nejdřív pokojový vlhkoměr. Stojí totiž pouze zlomek toho, co samotný zvlhčovač a hned vám řekne, jestli je vaše domácnost vhodným kandidátem pro zvlhčovač.

upload/temata/obrazky-obsah/radiator_led.jpg

Zvlhčování bez zvlhčovače?

Možná si říkáte, že přece už zvlhčujete vzduch pomocí vlhkého hadru nebo nádoby na topení. Ta funguje maximálně jako lapač prachu a podhoubí pro bakterie, s vlhkostí vzduchu ale prakticky ani nehne. Abyste aspoň na chvíli zvýšili vlhkost v místnosti, musí se do vzduchu odpařit minimálně několik litrů vody. A na to byste se u odparu na topení pěkně načekali.

Vyhledejte nejbližšího prodejce

Prodejci a e-shopy