Zvlhčovače vzduchu Airbi

Příliš suchý vzduch může dráždit sliznice a dává tak příležitost ke vzniku řady zdravotních problémů jako např. suchý dráždivý kašel, chronická rýma, pocit stále ucpaného nosu atd.

Nízkou vlhkost vzduchu v domácnosti máme téměř vždy v topné sezóně, kdy se relativní vlhkost pohybuje pod hranicí optima. Optimální vlhkost je okolo 40-60%. Obzvláště citliví na tento stav bývají astmatici. Jedním ze způsobů jak tento stav řešit je kontrola relativní vlhkosti s následnou regulací. Proto existují přístroje, jenž se nazývají zvlhčovače vzduchu. Tato zařízení nám pomáhají dosáhnout optimálních podmínek z hlediska našeho zdraví.

V nabídce značky Airbi najdete velmi kvalitní přístroje jenž patří ke špičce ve svém oboru, např. ultrazvukový zvlhčovač s ionizátorem a možností aromaterapie TWIN (k dispozici v černé nebo bílé barvě). Levnější alternativou je pak nenáročný ultrazvukový zvlhčovač MIST.

Další 3 přístroje řadíme mezi kombinované přístroje (tzv. pračky vzduchu), jenž umí nejen zvlhčovat ovzduší, ale také jej čistit od nečistot. Výhodou těchto přístrojů jsou především nízké provozní náklady, tichý provoz a vysoký zvlhčovací výkon. Do této kategorie produktů patří model AIRWASHER, PRIME a MAXIMUM.

 

Přehled parametrů a funkcí zvlhčovačů Airbi

PRODUKT Mist Twin Airwasher Prime Maximum
Zařízení zvlhčovač zvlhčovač zvlhčovač a čistič vzduchu zvlhčovač a čistič vzduchu zvlhčovač a čistič vzduchu
Princip zvlhčování utrazvuk utrazvuk praní vzduchu praní vzduchu praní vzduchu
Obrázek
VLASTNOSTI A FUNKCE
Integrovaný hygrostat NE ANO ANO ANO ANO
Demineralizační filtr ANO ANO NE NE NE
Antibakteriální filtr ANO ANO ANO ANO ANO
Provozní režim manuální manuální, automatika manuální, automatika manuální, automatika manuální, automatika
Nastavení intenzity zvlhčování ANO ANO, 3 rychlosti ANO, 3 rychlosti ANO, 3 rychlosti ANO, 3 rychlosti
Automatické vypnutí při nedostatku vody ANO ANO ANO ANO ANO
Ionizátor NE ANO NE NE NE
PLASMA systém NE NE ANO ANO ANO
Aromaterapie NE ANO NE NE NE
Noční režim NE NE ANO ANO ANO
Antibakteriální filtr ANO ANO ANO ANO ANO
Čištění vzduchu --- --- omyvatelný předfiltr omyvatelný předfiltr omyvatelný předfiltr, HEPA filtr (účinnost 99,97 %), uhlíkový filtr
Časovač NE ANO NE ANO NE
TECHNICKÉ ÚDAJE Mist Twin Airwasher Prime Maximum
Max. doporučená velikost místnosti 30 m2
(75 m3)
45 m2
(112 m3)
45 m2
(112 m3)
60 m2
(150 m3)
85 m2
(210 m3)
Zvlhčovací výkon 100-300 ml/h 120-300 ml/h 190-270 ml/h 300-450 ml/h 350-750 ml/h
Hlučnost 32 dB 35 dB 24 - 30 dB 25-36 dB 25-46 dB
Příkon 35 W 30 W 4-8 W 7-15 W 7 - 25 W
Velikost zásobníku vody 5 l 5 l 4,5 l 7 l 9 l
Barva bílá bílá, černá bílá bílá bílá
Rozměry (š x v x h) 260 x 300 x 220 mm 150 x 335 x 285 mm 280 x 280 x 370 mm 330 x 330 x 405 mm 325 x 420 x 410 mm
Hmotnost (kg) 1,5 kg 2,6 kg 4,5 kg 6 kg 10 kg
Napájení 220-240 V, 50/60 Hz
 

Zvlhčovač vzduchu Airbi MIST

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu MIST s plynulou regulací výroby páry. Zvlhčovač má optimální účinnost v místnostech do 30 m2 při výšce stropu do 3 m.

Pro ultrazvukový zvlhčovač vzduchu MIST je charakteristické velmi účinné a výkonné zvlhčování, nízká spotřeba energie. Úspora 85–90 % elektrické energie oproti normálním zvlhčovačům. Přístroj je vybavený vodním a antibakteriálním filtrem pro zachytávání minerálních látek ve vodě.

Užitečnou funkcí do dětských pokojů je možnost zapnutí podsvětlení nádoby na vodu. Zvlhčovač vyniká dlouhou životností. Regulace výkonu je plynulá.

Technické údaje:

 • Kapacita vodní nádržky: 5 litrů
 • Emise páry: 100-300 ml/hod
 • Určeno pro místnosti: max. 30 m2
 • Rozměry přístroje: 260 x 300 x 220 mm
 • Příkon: 35W
 • Hmotnost: 1,5 kg

3D náhled:

3D náhled zvlhčovače vzduchu Airbi MIST

Fotogalerie:

Dokumenty ke stažení:

 

Zvlhčovač vzduchu Airbi TWIN

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Airbi TWIN pro čisté a zdravé ovzduší vám pomůže zajistit optimální klimatické podmínky v domácnosti. Model TWIN patří mezi víceúčelové přístroje (3 zařízení v 1), neboť kromě základní funkce zvlhčování vzduchu, je vybaven též ionizátorem (pomáhá čistit ovzduší) a uživatel má také možnost do přístroje přidávat esenciální oleje a využívat tak příznivé účinky aromaterapie.

Jak se již stalo zvykem, i tento přístroj značky Airbi je atraktivní svým nadčasovým designem. Model TWIN je navíc nabízen ve dvojím barevném provedení, díky kterému se hodí téměř do každého interiéru.

Zvlhčovač Airbi TWIN vypouští čistou a svěží páru do ovzduší. Pomocí vodního a antibakteriálního filtru zachycuje minerální látky obsažené ve vodě a zabraňuje dalšímu rozptylování těchto částic. Výhodou ultrazvukového zvlhčovače TWIN je vysoký výkon při velmi nízké spotřebě elektrické energie.

Přístroj je vybaven zabudovaným digitálním hydrostatem a teploměrem. Ultrazvukový zvlhčovač Airbi TWIN může pracovat v manuálním nebo automatickém režimu. V manuálním režimu si uživatel nastaví míru vypouštění vodních par ve 3 různých stupních. V automatickém režimu si uživatel na přístroji navolí hodnotu relativní vlhkosti, kterou chce, aby přístroj dosáhl a udržoval.

Mezi další funkce patří nastavitelná doba provozu (časovač), zvuková a optická indikace prázdné nádoby na vodu nebo možnost ovládání přístroje pomocí dálkového ovládače jenž je součástí příslušenství. Náročnější uživatelé ocení vícesměrnou otočnou výstupní trysku, dostatečně velký přehledný LCD displej a snadno plnitelnou nádobu na vodu.

Technické údaje:

 • Kapacita vodní nádržky: 5 litrů
 • Emise páry: 120-300 ml/hod
 • Množství vznikajícího ozónu: < 0.05 PPM (splňuje normy ČSN EN)
 • Produkce negativních iontů: 3 000 000 iontů/cm3
 • Určeno pro místnosti: max. 45 m2
 • Rozměry: 150 x 335 x 285 mm
 • Příkon: 30W
 • Hlučnost: < 35 dB
 • Hmotnost: 2,6 kg

3D náhled:

3D náhled zvlhčovače vzduchu Airbi TWIN - bílý
3D náhled zvlhčovače vzduchu Airbi TWIN - černý

Fotogalerie:

Dokumenty ke stažení:

 

Airbi AIRWASHER – zvlhčovač a čistič vzduchu 2 v 1

Přístroj Airbi AIRWASHER si oblíbí především rodiče dětí, neboť jsou to právě malé děti, které dýchají 2x rychleji než dospělí, a kterým suchý vzduch, prach a malé mikroorganismy poletující vzduchem škodí. Airbi AIRWASHER je unikátní přístroj, který kombinuje dva přístroje v jednom zařízení – zvlhčovač a čistič vzduchu. Jeho automatický chod dokáže pravidelně kontrolovat a udržovat optimální vlhkost vzduchu v domácnosti (40-60%).

Díky přirozenému odparu, kdy se voda rozkládá na opravdu malé a lehké částice, dochází k lepšímu rozptýlení vodních mikročástic než je tomu u tradičních zvlhčovačů. Velkou výhodou je také fakt, že voda, která se přirozeně odpařuje, nezanechává viditelné stopy v podobě minerálních látek zachycených na nábytku, televizi apod.

AIRWASHER však toho umí mnohem více – s pomocí vody jako přírodního filtru dochází k zachytávání nečistot vyskytujících se v ovzduší. Uživatele tohoto přístroje potěší nenáročnost údržby a především pak velmi malé náklady na jeho provoz.

Aby nedocházelo k množení bakterií ve vodě, je AIRWASHER vybavený patentovaným filtrem BSS (Bio-Silver Stone) a vnitřními rotačními disky se speciální antibakteriální úpravou eliminující množení bakterií. Díky tomu AIRWASHER zachytí až 99,9% bakterií vyskytujících se v okolním ovzduší a z přístroje tak vychází přirozeně čistý a zvlhčený vzduch.

Plasma systém – AIRWASHER je vybaven generátorem plasmových iontů, které nejen pomáhají zachytávat prachové částice, ale také likvidují 99,99% virů chřipky (H1N1) v ovzduší. Funkce Plasma systému je volitelná a uživatel ji může v případě potřeby vypnout.

AIRWASHER je téměř neslyšitelný (30-24 db) a mezi jeho další výhody patří energetická nenáročnost (pouze 8 W). Zařízení je možné používat v 5 pracovních režimech – automatický, vysoký výkon, střední výkon, nízký výkon, noční režim. Nechybí ani bezpečnostní funkce, která v případě nedostatku vody přístroj sama vypne a na ovládacím panelu upozorní uživatele pomocí blikající ikonky na nedostatek vody ve spodní části přístroje.

Technické údaje:

 • Kapacita vodní nádržky: 4,5 litrů
 • Emise páry: max. 270 ml/hod
 • Vzduchový výkon: 120 m3/hod
 • Určeno pro místnosti: max. 45 m2
 • Rozměry: 280 x 280 x 370 mm
 • Příkon: 8 W
 • Napětí, frekvence: 220-240 V, 50/60 Hz
 • Rychlostní režimy: nízký / střední / vysoký
 • Hlučnost: 24 db / 27 db / 30 db
 • Hmotnost: 4,5 kg

3D náhled:

3D náhled zvlhčovače vzduchu Airbi AIRWASHER

Fotogalerie:

Dokumenty ke stažení:

 

Airbi PRIME – zvlhčovač a čistič vzduchu 2 v 1

Airbi PRIME – novinka roku 2014 – je inteligentní přístroj, jenž řeší problémy se suchým a znečištěným ovzduším. Jde o nejmodernější zařízení svého druhu s propracovanou vnitřní technologií, která pomáhá všude tam, kde je třeba řešit dýchací potíže způsobené suchým ovzduším, poletujícím prachem a jinými škodlivinami vyskytujícími se v ovzduší.

Airbi PRIME je především velmi výkonný zvlhčovač vzduchu pracující na principu studeného odparu. Speciální odpařovací disky pomalým otáčením absorbují vodu a ventilátor fouká suchý vzduch přes tyto zvlhčené rotující disky. Zvlhčený vzduch je pak rozptylován do okolí. Díky přirozenému odparu, kdy se voda rozkládá na opravdu malé a lehké částice, dochází k lepšímu rozptýlení vodních mikročástic než je tomu u tradičních zvlhčovačů. Velkou výhodou je také fakt, že voda, která se přirozeně odpařuje, nezanechává viditelné stopy v podobě minerálních látek zachycených na nábytku, televizi apod.

Airbi PRIME spotřebuje jen minimum energie a snadno se ovládá, neboť má zabudovaný hydrostat s jehož pomocí dokáže pravidelně kontrolovat a udržovat optimální vlhkost vzduchu v domácnosti (40-60%).

Model PRIME toho však umí více – s pomocí vody jako přírodního filtru dochází k zachytávání nečistot vyskytujících se v ovzduší. Uživatele tohoto přístroje potěší nenáročnost údržby a především pak velmi nízké náklady na jeho provoz.

Aby nedocházelo k množení bakterií ve vodě, obsahuje Airbi PRIME patentovaný filtr BSS (Bio-Silver Stone) a vnitřní rotační disky jsou opatřeny speciální antibakteriální úpravou eliminující množení bakterií. Díky tomu PRIME zachytí až 99,9% bakterií vyskytujících se v okolním ovzduší a z přístroje tak vychází přirozeně čistý a zvlhčený vzduch.

Airbi PRIME je vybaven Plasma systémem, což je unikátní technologie, diky které je možné útočit na viry šiřené vzduchem, rozkládat je a bránit tak jejich působení na lidský organismus. Tato technologie není závislá na filtračních systémech, ale používá pozitivnich (+) a negativnich iontů (-), které působí v celém prostoru místnosti a zvyšují tak šanci na skutečnou likvidaci virů.

Airbi PRIME je ultra tichý (25-36 db) a mezi jeho další výhody patří energetická nenáročnost (pouze 7-15 W). Zařízení je možné používat v 5 pracovních režimech – automatický, vysoký výkon, střední výkon, nízký výkon, noční režim. Nechybí ani bezpečnostní funkce, která v případě nedostatku vody přístroj sama vypne a na ovládacím panelu upozorní uživatele pomocí blikající ikonky na nedostatek vody ve spodní části přístroje.

Technické údaje:

 • Kapacita vodní nádržky: 7 litrů
 • Emise páry: 300-450 ml/hod
 • Vzduchový výkon: 156 m3/hod
 • Určeno pro místnosti: max. 60 m2
 • Rozměry: 330 x 330 x 405 mm
 • Příkon: 7-15 W
 • Napětí, frekvence: 220-240 V, 50/60 Hz
 • Rychlostní režimy: nízký / střední / vysoký
 • Hlučnost: 25 db / 30 db / 36 db
 • Hmotnost: 6 kg

3D náhled:

3D náhled zvlhčovače vzduchu Airbi PRIME

Fotogalerie:

Dokumenty ke stažení:

 

Airbi MAXIMUM – zvlhčovač a čistič vzduchu 2 v 1

Airbi MAXIMUM je výkonný přístroj s velmi sofistikovanou technologií určenou pro čištění a zvlhčování ovzduší. Doma, v kanceláři, ve škole či na jiných místech, kde je třeba řešit suché nebo znečištěné ovzduší, je Airbi MAXIMUM vítaným pomocníkem, neboť svojí činností pozitivně ovlivňují lidský imunitní systém.

Airbi MAXIMUM kombinuje 2 přístroje v jednom – čistič a zvlhčovač vzduchu. Svým maximálním zvlhčovacím výkonem hravě poráží své konkurenty na trhu a též v oblasti čištění ovzduší nenajde ve své kategorii soupeře, před kterým by se musel sklonit.

Airbi MAXIMUM patří mezi nejlepší přístroje pro úpravu vnitřního klimatu a to především z těchto důvodů:

 • Zvlhčování pomocí mikročástic – voda je rozkládána díky přirozeného odparu na malé a lehké částice - dochází tak k efektivnějšímu rozptýlení vodních mikročástic do okolního ovzduší než je tomu u tradičních zvlhčovačů.
 • Vysoký zvlhčovací výkon – součástí přístroje je 38 rotujících disků, jenž svou obrovskou plochou absorbují vodu a ta je dále rozptylována do ovzduší. Airbi MAXIMUM obsahuje největší počet zvlhčovacích disků na trhu a díky tomu dosahuje jedné z nejvyšších účinností zvlhčování mezi domácími zvlhčovači vzduchu.
 • Přirozený odpar - voda je naturálně odpařována do okolního ovzduší, což znamená, že nedochází k zachytávání minerálních látek na nábytku, televizi apod., což může být zejména u parních či ultrazvukových zvlhčovačů nežádoucí efekt.
 • Maximální účinnost čištění – s pomocí omyvatelných předfiltrů, vody jako přírodního filtru, HEPA filtrů, uhlíkových filtrů a PLASMA systému je Airbi MAXIMUM připraven úspěšně zachytit nejrůznější nečistoty vyskytující se v ovzduší.
 • Antibakteriální funkce – Airbi MAXIMUM je vybavený patentovaným filtrem BSS (Bio-Silver Stone), aby nedocházelo k množení bakterií ve vodě. Navíc jsou rotující disky ošetřeny speciální antibakteriální úpravou eliminující množení bakterií. Díky tomu Airbi MAXIMUM zachytí až 99,9% bakterií vyskytujících se v okolním ovzduší a z přístroje tak vychází přirozeně čistý a zvlhčený vzduch.
 • PLASMA systém - jde o unikátní technologii, diky které Airbi MAXIMUM útočí na viry šiřené vzduchem, rozkládá je a brání tak jejich působení na lidský organismus. Tato technologie není závislá na filtračních systémech, ale používá pozitivnich (+) a negativnich iontů (-), které působí v celém prostoru místnosti a zvyšují tak šanci na skutečnou likvidaci virů.
 • Indikace kvality ovzduší – uvnitř přístroje je zabudovaný senzor kvality ovzduší. Uživatel je díky tomuto senzoru informován na ovládacím panelu o aktuální čistotě ovzduší.
 • Nenáročná údržba a snadné ovládání - Airbi MAXIMUM se intuitivně ovládá pomocí dotykového panelu. Přístroj má zabudovaný hydrostat s jehož pomocí dokáže pravidelně kontrolovat a udržovat optimální vlhkost vzduchu v domácnosti (40-60%).
 • Bezpečnostní funkce - v případě nedostatku vody se Airbi MAXIMUM sám vypne a na ovládacím panelu upozorní uživatele pomocí blikající ikonky na to, že je třeba doplnit nádobu na vodu. Stejně tak přístroj dokáže uživatele upozornit na včasnou výměnu HEPA filtrů či BSS filtru.
 • Nízká hlučnost a spotřeba - Airbi MAXIMUM je téměř neslyšitelný (25-46 db) a mezi jeho další výhody patří energetická nenáročnost (pouze 7-24 W). Zařízení je možné používat v 5 rychlostních režimech – automatický, vysoký výkon, střední výkon, nízký výkon, noční režim.

Technické údaje:

 • Kapacita vodní nádržky: 9 litrů
 • Emise páry: 350-750 ml/hod
 • Vzduchový výkon: 210 m3/hod
 • Určeno pro místnosti: max. 85 m2
 • Rozměry: 325 x 420 x 410 mm
 • Příkon: 7 - 25 W
 • Napětí, frekvence: 220-240 V, 50/60 Hz
 • Rychlostní režimy: nízký / střední / vysoký
 • Hlučnost: 25 db / 35 db / 46 db
 • Hmotnost: 10 kg

3D náhled:

3D náhled zvlhčovače vzduchu Airbi MAXIMUM

Fotogalerie:

Dokumenty ke stažení: